Pierwszy etap Wyzwania Chrumasa już za nami. Uczestnicy nadesłali 216 nagrań treningów ze skakanką, a jury wyłoniło 12 najlepszych – liczyły się technika, kreatywność i postawa. Sprawdź, kto przechodzi dalej i co przed nami.
Podsumowanie pierwszego etapu
Pierwszy etap drugiej edycji Wyzwania Chrumasa dobiegł końca – i było naprawdę aktywnie. Uczniowie z całej Polski pokazali, że regularny ruch i trening mogą dawać świetne efekty.
Spośród 216 zgłoszeń jury wyłoniło 12 laureatów, których prace wyróżniły się wysokim poziomem umiejętności, szczególnie w zakresie techniki skakania, kreatywności, sposobu prezentacji i ogólnej postawy, a także pomysłowości w części opisowej.
Kto oceniał zgłoszenia?
W skład jury weszli m.in. uznani sportowcy i pasjonaci aktywności fizycznej. Wśród nich znaleźli się:
- Magdalena Grzywa – polska biathlonistka, zdobywczyni tytułów Mistrzyni Polski, Mistrzyni Europy, medalistka Mistrzostw Świata juniorów, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Turynie we Włoszech w 2006 r., ambasadorka I edycji Sportowego wyzwania Chrumasa,
- Łukasz Bazylewicz – instruktor sportu, absolwent wychowania fizycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim, instruktor karate kyokushin (2 dan), medalista mistrzostw Polski w karate, mistrz akrobacji na skakance oraz pomysłodawca projektu „Pan Skakanka”.
Finałowa dwunastka
Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:
- Antoni Chmiel, Iga Pikul – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach – Skacz, pływaj, jedz zdrowo!;
- Nina Rutkowska – Szkoła Podstawowa nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu – Skakać każdy może;
- Polina Savytska – Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku – Ja i tata na skakance;
- Leon Motyczyński – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu – Leon skakanka;
- Marta Hrytsyna – Szkoła Podstawowa Nr 66 w Krakowie – Skakanka;
- Amelia Majkusiak – Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Warszawie – Mój trening ze skakanką;
- Helena Ostapkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim – Skakanka to ja;
- Sara Banaszak, Antonina Halena, Alicja Techmańska – Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej – W górę ręce;
- Laura Arak, Łucja Arak, Wojciech Arak – Szkoła Podstawowa nr 5 im. I.J. Paderewskiego w Pruszkowie – Trening ze skakankami;
- Gabriel Wieczorkiewicz – Szkoła Podstawowa w Matczynie – Skoki na skakance;
- Stefan Kiszka, Antonina Jurga, Lena Stachowiak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie – SUPERMOCE – to nabiał, warzywa i owoce!;
- Tomasz Dobosiewicz, Tymon Kielak, Julia Kucińska, Joanna Niedek – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim – Energia Trójki w rytmie skakanki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Co dalej?
Teraz czas na kolejny etap. Z laureatami I etapu nagramy profesjonalne Filmy Konkursowe, a w ich szkołach trenerzy przeprowadzą profesjonalne treningi sportowe. Nie zabraknie też zdrowych przekąsek.
Głosowanie online coraz bliżej
Po publikacji profesjonalnych nagrań ruszy głosowanie online. Internauci wybiorą 6 laureatów II etapu konkursu, oddając głosy na najlepsze treningi ze skakanką i najciekawsze prezentacje zdrowej zbilansowanej diety – bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne.
Wielki Finał – kto zwycięży?
W czerwcu br. w Warszawie odbędzie się wielki trening sportowy z profesjonalnymi trenerami i ambasadorami konkursu – znanymi sportowcami i olimpijczykami. Już niebawem ogłosimy ich nazwiska. Do udziału w Wielkim Finale zaprosimy 6 zwycięzców głosowania online wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły. Zwycięzcę konkursu poznamy podczas tego wydarzenia. Tytuł zdobędzie uczestnik, którego film konkursowy otrzyma największą liczbę głosów w głosowaniu online.
Patronat konkursu
Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.





